Znaczki pocztowe skup – wskazówki

Ogólne zasady wyceny znaczków pocztowych

Nikt nie jest w stanie określić, ile znaczków wyemitowano do tej pory na świecie. Wiadomo natomiast, że tylko niektóre stanowią wartość dla kolekcjonerów filatelistów. Wpływa na to szereg czynników, które stanowią unikalną wiedzę.

Większość zbiorów to tak zwane amatorskie zbiory filatelistyczne o znikomej wartości, które nie cieszą się popularnością wśród kolekcjonerów.

Aby przybliżyć czytelnikom, co może stanowić wartość dla dalszych poszukiwań, wskazuję kilka ogólnych wytycznych.

1. Znaczki nie mogą być kasowane (stepmlowane). Wyjątek stanowią znaczki chińskie z czasów rewolucji kulturalnej. Nie mogą jednak być odklejane.
2. Znaczki polskie z lat 80-tych również posiadają znikomą wartość. To okres w Polsce Ludowej, kiedy znaczki pocztowe stanowiły uzupełnienie kartek i octu na półkach sklepowych.
3. Znaczki pocztowe związane z III Rzeszą dla kolekcjonerów-filatelistów w większości przypadków również nie stanowią istotnej wartości. Ceny znaczków z tamtego okresu są groszowe.

W przypadkach, w których kierowane zapytania obejmują jedną z powyższych kategorii, informuję, że mogę nie odpowiedzieć na zapytanie mailowe z uwagi, że zbiory znaczków z istotną dozą prawdopodobieństwa stanowią zbiór amatorski o znikomej wartości handlowej.

W cenie są znaczki chińskie z okresu rewolucji kulturalnej oraz niektóre znaczki rosyjskie.

Jeśli jednak te wskazówki pozostawiają wątpliwości co do wartości zbioru znaczków pocztowych, zapraszam do kontaktu.

Moja ekspertyza oparta jest na latach doświadczenia.

Filatelistyka Sklep: Skontaktuj się w sprawie wyceny znaczków

Comments are closed.