Znaczki polskie- poczta AK - patriotyczne. Filatelistyka

Polska – II Wojna Światowa – Poczta AK

Rekomendacja: Kupuj

W okresie wojny 1939 – 1945, istniało Państwo Podziemne, które organizowała Armia Krajowa. Tajna Poczta Polska miała rozwiniętą sieć. Związana była ona z Biuletynem Informacyjnym. Biuletyn był drukowany przez tajne drukarnie AK. Korespondencja była opatrzona znaczkami, które stanowiły cegiełki na funkcjonowanie Państwa Podziemnego. Nakłady z oczywistych względów były ograniczone.

filatelistyka

Czym zajmuje się filatelistyka

Filatelistyka to rodzaj hobby polegają- cy na kolekcjonowaniu wszelkiego rodzaju walorów pocztowych, głównie znaczków pocztowych, datowników okolicznościowych, całostek, całości pocztowych i kopert FDC.

Wietnam znaczki

Znaczki Wietnam? raczej wakacje

Kupuj tylko na własną odpowiedzialność, bez mojej rekomendacji! Lepiej pojedź do Wietnamu na wakacje.

Narciarz filatelistyka

Narty i sporty zimowe w polskiej filatelistyce

Motywy sportowe stały się wdzięcznym tematem filatelistycznym. Nie stało się to jednak od razu. Przez wiele lat sport praktycznie nie istniał w polskiej filatelistyce.

Motywy zwierzęce i ogrodnicze na znaczkach polskich do 1966

Motywy przyrodnicze: rośliny i zwierzęta to często spotykany motyw na znaczkach pocztowych różnych państw.

Znaczki radzieckie ZSRR - Okres stalinowski. Filatelistyka

Znaczki ZSRR – Stalinowskie znaczki radzieckie

Rekomendacja: Zbieraj

Znaczki ZSRR z okresu stalinizmu są obecnie poszukiwane. W Rosji ich po prostu brakuje.
Tych znaczków jest sporo w Polsce.

Znaczki z okresu 1925 – 1938 były przysyłane do Polski dla Komunistycznej Partii Polski, jako …

Znaczki Deutsches Reich . Znaczki niemieckie. Wycena Skup Sprzedaż Znaczków pocztowych. Filatelistyka

Znaczki Niemieckie – Deutsches Reich

Rekomendacja: Sprzedaj; Mało warte bez perspektyw.

Niemieckie znaczki pocztowe „Deutsches Reich” z okresu 1926 – 1939 z okresu III Rzeszy to segment niszowy. O te znaczki jest dużo pytań podobnie jak o inne gadgety z tego okresu. Moja rekomendacja może wydawać się…

znaczki patriotyczne a raczej nalepki I Wojna Światowa. Filatelistyka

Polska – I Wojna Światowa – „Na biednych”

Zryw patriotyczny w Polsce w latach I Wojny Światowej odbił się również na filatelistce. Niezależnie od Poczty Polskiej wyemitowano między innymi walory przypominające znaczki pocztowe, ale nimi nie będące.

Znaczki Polskie Zabory Austriackie

Znaczki zaboru austriackiego – I wojna światowa

Rekomendacja: Trzymaj

Te walory są zbierane przez dobrych filatelistów. Jest ich dość niewiele, ale można je znaleźć. Znaczki pocztowe z okresu I wojny światowej to niewątpliwie ciekawa pozycja filatelistyczna. Oczywiście nie dotyczy wszystkich walorów. W okresie …

Sklep Filatelistyczny Warszawa. Filatelistyka. Marek Czelej Polska The Times

Sklep filatelistyczny Marek Czelej -o filatelistyce w PolskaTimes

Drogie znaczki – Błędy: „…Otóż znaczki zbierane są także ze względu na ich błędy i usterki powstałe w procesie produkcji. Do najczęściej występujących należą: błędy barwy, tekstu – w tym nadruk omyłkowy lub wadliwy, podwójnie wykonany, przesunięty lub odwrócony czy odwrotnie…”

Znaczki polskie - wycena skup i sprzedaż znaczków. Filatelistyka

Sklep filatelistyczny -o znaczkach pocztowych dla Rzeczpospolitej

Przeczytaj wywiad dla Rzeczpospolitej. Jest też o handlu znaczkami w internecie i bezpieczeństwie: „Jak na rynek filatelistyczny wpływa internet? Niewątpliwie ratuje go. Na możliwości zakupu znaczków w internecie zyskały zwłaszcza mniejsze ośrodki (…) Sklepy i giełdy filatelistyczne funkcjonowały…”

Nowy najdroższy znaczek pocztowy świata

Unikalny 1-centowy najdroższy znaczek świata z Gujany Brytyjskiej został sprzedany na aukcji w słynnym domu aukcyjnym Sotheby’s w Nowym Jurku 17 czerwca 2014 roku. Uzyskana cena to 9,480,000 USD.Tym samym Treskilling Yellow – $2.3mln. został zdetronizowany….

filatelistyka

Sklep filatelistyczny Marek Czelej dla Puls Biznesu

Jak zarabiać na znaczkach

Rafał Fabisiak

Aby zarabiać na handlu znaczkami, trzeba się na tym bardzo dobrze znać. Nie można tego traktować jak lokaty, bo… to loteria. – W latach 70. mój brat za kolekcję znaczków PRL kupił …

Znaczki jako przedmioty wartościowe

Znaczki jako przedmioty wartościowe W wielu domach gdzieś w głębokich szufladach, starych szafach, czasem też na strychach czy nawet w piwnicach leżą spokojnie różne przedmioty po naszych przodkach. Czasem są to przedmioty naszych ojców, czasem dziadków, ale zdarzają się również rzeczy po jeszcze wcześniejszych pokoleniach. Z powodu burzliwej historii Polski nie ma ich dużo, ale […]

Saouth African Staps